Поточний статус і дата публікації
ISO опублікувала ISO 14001:2026 у квітні 2026 року — перший суттєвий перегляд стандарту з 2015. Нові вимоги стосуються зміни клімату, біорізноманіття, життєвого циклу та керування змінами. Тримачі сертифікатів ISO 14001:2015 мають 36 місяців на перехід — до травня 2029.
Це найбільший за останні роки оновлення в галузі систем екологічного менеджменту. У світі діє понад 500 000 сертифікатів ISO 14001 — кожен потребує перегляду документації, навчання внутрішніх аудиторів і transition-аудиту з боку органу з сертифікації.
Для українських компаній — особливо в металургії, агросекторі, харчовій промисловості та енергетиці — це означає чітке завдання: побудувати графік переходу так, щоб не залишити цю роботу на останній квартал 2028 року, коли черги до CB будуть переповнені.
Що стало драйвером оновлення
Між публікацією ISO 14001:2015 і ISO 14001:2026 пройшло 11 років. За цей час світ отримав:
- Паризьку угоду з її національними цілями скорочення викидів і зростаючим тиском на корпоративний сектор;
- Кліматичну поправку 2024 року (ISO 14001:2015/Amd 1:2024), що додала зміну клімату в пункти 4.1 і 4.2 — у редакції 2026 ці вимоги формально інтегровані в основний текст стандарту;
- Європейський пакет CSRD, CSDDD, CBAM та EU Taxonomy, який зробив екологічну звітність вимогою закону для тисяч компаній;
- Стандарти ISSB (IFRS S1 і S2) для глобальної кліматичної звітності, що почали застосовуватися у 2024–2025 роках;
- Стандарти GHG Protocol для обліку викидів Scope 1/2/3, які зараз перебувають у фазі ревізії з оголошенням 95 %-rule для Scope 3;
- Ініціативи з біорізноманіття — рамку TNFD і Куньмін-Монреальський глобальний фрейм, що почали входити у вимоги великих покупців.
ISO 14001:2026 збирає ці зовнішні рамки в одну системну модель EMS — щоб організація мала одну точку відповідальності, а не десяток паралельних звітів.
Ключові зміни — порівняння клауз
Структура High-Level Structure (Annex SL) збережена, тому організації, які вже працюють за ISO 9001, ISO 45001 чи ISO 50001, не побачать радикальної перебудови. Зміни — точкові, але глибокі. Найважливіші — у наступній таблиці.
| Клауза | Що було (2015) | Що стало (2026) | Що зробити компанії |
|---|---|---|---|
| 4.1 Контекст організації | Загальні зовнішні і внутрішні фактори | Climate change як explicit consideration; додані біорізноманіття, стан екосистем, забруднення, доступність природних ресурсів | Переглянути реєстр контексту, додати кліматичні та біорізноманіттєві фактори |
| 4.2 Зацікавлені сторони | Базова ідентифікація | Очікування під climate-related risks | Додати у реєстр кліматичних стейкхолдерів — банки, страховиків, регуляторів |
| 5.1 Лідерство | Зобовʼязання вищого керівництва | Розширено на all relevant roles, у тому числі non-management positions | Каскадувати відповідальність, оновити посадові інструкції |
| 6.1.4 Ризики і можливості (нова деталізація) | Risk/opportunity у цілому | Аспекти відокремлено від бізнес-ризиків; вимога оцінювати можливості — climate adaptation, circular economy | Розділити реєстри: окремо аспекти, окремо ризики; додати оцінку можливостей |
| 6.3 Планування і керування змінами (нова) | — | Обовʼязкова структурована процедура EMS change management | Створити формальну процедуру з оцінкою впливу до запуску змін |
| 8.1 Operational planning | Контроль outsourced процесів | Externally provided processes, products and services — ширше формулювання | Переробити процедури роботи з постачальниками і outsourcing-партнерами |
| 8.2 Готовність до надзвичайних ситуацій | «Reasonably foreseeable» сценарії | All potential — ширший спектр сценаріїв | Розширити план реагування на менш імовірні події |
| 9.2.2 Внутрішні аудити | Audit scope і criteria | Додано clear audit objectives | Перенавчити внутрішніх аудиторів, оновити шаблони audit plans |
Строки релізу та переходу
Ключові дати:
- 5 січня 2026 — оголошено FDIS (Final Draft International Standard), технічний контент зафіксовано;
- 21 квітня 2026 — публікація стандарту ISO 14001:2026;
- Травень 2029 — кінцевий термін переходу: ISO 14001:2015 сертифікати після цієї дати втрачають чинність.
36-місячне перехідне вікно — стандартна практика IAF для основних редакцій ISO. Окремий документ IAF MD (Mandatory Document) з детальними правилами transition-аудитів очікується протягом найближчих місяців і зафіксує, як саме CB мають проводити Stage 1 та Stage 2 під нову редакцію.
Для бізнесу важлива реальна дата на календарі: до квітня 2028 року треба пройти transition-аудит з вашим CB і отримати оновлений сертифікат. Чекати квітня 2029 ризиковано — і органи з сертифікації, і консультанти будуть завантажені під зав'язку.
ISO 14001:2026 у контексті інших змін
Стандарт виходить у момент, коли регуляторна і ринкова рамка ESG змінюється чи не щомісяця. Ось як ISO 14001:2026 узгоджується з іншими подіями першого півріччя 2026 року:
- CSRD + Omnibus I. Директива (EU) 2026/470, що набула чинності 18 березня 2026, звузила scope CSRD до компаній з понад 1 000 співробітників і €450 млн обороту. Більшість українських постачальників великих ЄС-клієнтів виходять з-під прямого CSRD — але buyer-mandated reporting лишається. ISO 14001:2026 стає основним «голосом ESG» для mid-sized виробника.
- CBAM definitive period. Український експорт сталі вже відчув удар — $60–90 на тонну надбавки скасували близько 300 000 тонн замовлень у Q1 2026. ISO 14001:2026 + ISO 50001 + GHG accounting — базовий стек для CBAM-аудитів.
- GHG Protocol Scope 3 — 95 %-rule. Phase 1 Progress Update від 31 березня 2026 зафіксував: мінімум 95 % обовʼязкових Scope 3 emissions має звітуватися через primary supplier-specific дані. Це безпосередньо корелює з lifecycle perspective ISO 14001:2026 — supplier emissions тепер не опціональний компонент аналізу аспектів.
- ESRS E1 (climate). Європейські стандарти звітності зі сталого розвитку очікують від компаній даних про переходовий план до низьковуглецевої економіки. Клаузули 4.1, 6.1.4 і 6.3 ISO 14001:2026 мапяться на ESRS E1 майже сім-в-сім — це означає, що один аналіз контексту може живити обидва процеси.
Для українських експортерів це окрема перевага: один проєкт переходу на ISO 14001:2026 закриває 60–70 % питань, які покупці з ЄС задаватимуть у supplier questionnaires протягом 2026–2027 років.
18-місячний план переходу для українського виробника
Реалістичний графік переходу для організації середнього розміру (50–500 співробітників) — 18 місяців від першої зустрічі до Stage 2 transition-аудиту. Якщо EMS у вас зріла, можна пройти швидше; якщо це перша сертифікація — закладайте на 2–3 місяці більше.
Фаза 1 (Q3 2026): gap-аналіз — 8–10 тижнів
- Замовити gap-аудит готовності до ISO 14001:2026 — або у вашого CB, або у незалежного консультанта.
- Ідентифікувати клаузули, які потребують значної переробки документації (зазвичай це 4.1, 6.1.4, 6.3, 8.1).
- Прийняти стратегічне рішення: revision-style transition (зміна існуючого EMS) чи parallel system (паралельна побудова нового з міграцією).
Фаза 2 (Q4 2026 – Q1 2027): редизайн EMS — 16–20 тижнів
- Переробити аналіз контексту з кліматом і біорізноманіттям; підключити стейкхолдер-картування під нові expectations.
- Розробити процедуру керування змінами (clause 6.3) — формальна оцінка впливу перед запуском будь-якої зміни в EMS.
- Оновити реєстр екологічних аспектів з lifecycle perspective: від постачальника до утилізації.
- Інтегрувати з ISO 50001, якщо стандарт уже впроваджено; оцінити, чи мати сенс додати ISO 50001 паралельно з переходом — для компаній з високим енергоспоживанням це часто економічно виправдано.
Фаза 3 (Q2–Q3 2027): навчання і внутрішній аудит — 8–10 тижнів
- Навчити внутрішніх аудиторів за новими критеріями (clear audit objectives, climate evidence, biodiversity assessment).
- Провести pilot internal audit — у вузькому scope, щоб виявити документаційні прогалини без зриву основного виробництва.
- Management review за оновленими input/output — з фокусом на кліматичні і ресурсні KPI.
Фаза 4 (Q4 2027 – Q1 2028): transition-аудит з CB — 6–10 тижнів
- Узгодити з CB transition pathway — combined (під час планового re-certification audit) чи окремий transition-аудит.
- Stage 1 (документаційний) і Stage 2 (on-site).
- Отримати оновлений сертифікат ISO 14001:2026.
Цей графік дає запас 12 місяців до травня 2029. Якщо стартуєте у 2027 — запасу вже не лишиться.
Хто найбільше відчує зміни
Не всі сектори переживуть перехід однаково. Найбільший обсяг змін — там, де перетинаються енергоємність, складний supply chain і прямий регуляторний тиск з ЄС.
- Металургія, цемент, добрива. CBAM зробив ISO 14001 + ISO 50001 + GHG accounting частиною контракту з європейським покупцем. Lifecycle perspective тепер прямо охоплює supplier emissions — а це означає необхідність зібрати primary дані по постачальниках сировини.
- Агросектор. Біорізноманіттєві аспекти і lifecycle perspective лягають на supply chain від насіння до виходу на полицю. ESG-вимоги великих рітейлерів (Tesco, REWE, Carrefour) каскадуються вниз через закупівельні вимоги — ISO 14001:2026 стає інструментом захисту контракту.
- Харчова промисловість. Інтеграція з FSSC 22000 і ISO 22000 робить EMS частиною харчової безпеки: нові climate-аспекти ISO 14001 узгоджуються з FSSC 22000 v7 climate-clause (через ISO 22000:2018/Amd 1:2024).
- IT і дата-центри. Енергоспоживання і e-waste отримали нову вагу — раніше IT-компанії часто розглядали ISO 14001 як «формальність для тендерів». У 2026 — це інструмент комунікації з buyers, які запитують Scope 1/2/3 для своїх постачальників.
- Малий і середній бізнес. Omnibus I зняв прямий тиск CSRD, але великі покупці передаватимуть вимоги через закупівельні opitnyky. Voluntary VSME-style disclosure pack + ISO 14001:2026 — мінімальний пакет, щоб не втратити ЄС-контракти у 2027–2028 роках.
Як може допомогти Ekontrol
Ми супроводжуємо проєкти переходу на нові редакції стандартів з 2018 року — від першої редакції ISO 45001 до FSSC 22000 v6. Для ISO 14001:2026 ми пропонуємо чотири окремі формати співпраці:
- Діагностичний аудит — 2–3 тижні, gap-звіт з пріоритезованим списком документів і процесів, які потребують переробки. Підходить, щоб прийняти рішення «робити самим чи з консультантом».
- Впровадження під ключ — повний цикл редизайну EMS під ISO 14001:2026, від аналізу контексту і реєстру аспектів до підготовки до Stage 2 аудиту.
- Підтримка аудиту — допомога на самому transition-аудиті: робота з аудитором CB, відповіді на запити, закриття nonconformities.
- Річна підтримка — supervision-аудити, оновлення документації під IAF MD-документи, навчання нових співробітників протягом перехідного періоду.
Для компаній, які розглядають сертифікацію ISO 14001 уперше — рекомендуємо одразу будувати EMS під редакцію 2026 року, а не починати на 2015 з наступним переходом за рік. Наша база знань про систему екологічного менеджменту і український кейс ISO 14001 для сталих міст — точка старту для розуміння, як стандарт працює у реальному контексті.
Якщо ви не визначилися, чи варто паралельно впроваджувати ISO 50001 для енергоменеджменту — у нашому гіді з енергоменеджменту ми розписали логіку, коли два стандарти краще запускати разом. Для огляду решти змін на ринку сертифікацій — наш актуальний огляд ринку 2026.
Джерела
- ISO News, «ISO 14001:2026 published» — iso.org/news/2026/04/iso-14001-2026-published
- ISO Standard product page — iso.org/standard/14001
- BSI Group, «ISO 14001 key changes and guidance» — bsigroup.com
- DQS Global, «ISO 14001:2026 Transition Guide» — dqsglobal.com
- SGS, «ISO 14001:2026 Key Updates and Transition Guidance» — sgs.com
- IAF, International Accreditation Forum — iaf.nu
Плануєте перехід на ISO 14001:2026? Зверніться до консультантів Ekontrol — складемо персональний план переходу для вашого бізнесу.
Теги

Потрібна консультація щодо сертифікації?
Безкоштовна консультація
Поточний статус і дата публікації
ISO опублікувала ISO 14001:2026 у квітні 2026 року — перший суттєвий перегляд стандарту з 2015. Нові вимоги стосуються зміни клімату, біорізноманіття, життєвого циклу та керування змінами. Тримачі сертифікатів ISO 14001:2015 мають 36 місяців на перехід — до травня 2029.
Це найбільший за останні роки оновлення в галузі систем екологічного менеджменту. У світі діє понад 500 000 сертифікатів ISO 14001 — кожен потребує перегляду документації, навчання внутрішніх аудиторів і transition-аудиту з боку органу з сертифікації.
Для українських компаній — особливо в металургії, агросекторі, харчовій промисловості та енергетиці — це означає чітке завдання: побудувати графік переходу так, щоб не залишити цю роботу на останній квартал 2028 року, коли черги до CB будуть переповнені.
Що стало драйвером оновлення
Між публікацією ISO 14001:2015 і ISO 14001:2026 пройшло 11 років. За цей час світ отримав:
- Паризьку угоду з її національними цілями скорочення викидів і зростаючим тиском на корпоративний сектор;
- Кліматичну поправку 2024 року (ISO 14001:2015/Amd 1:2024), що додала зміну клімату в пункти 4.1 і 4.2 — у редакції 2026 ці вимоги формально інтегровані в основний текст стандарту;
- Європейський пакет CSRD, CSDDD, CBAM та EU Taxonomy, який зробив екологічну звітність вимогою закону для тисяч компаній;
- Стандарти ISSB (IFRS S1 і S2) для глобальної кліматичної звітності, що почали застосовуватися у 2024–2025 роках;
- Стандарти GHG Protocol для обліку викидів Scope 1/2/3, які зараз перебувають у фазі ревізії з оголошенням 95 %-rule для Scope 3;
- Ініціативи з біорізноманіття — рамку TNFD і Куньмін-Монреальський глобальний фрейм, що почали входити у вимоги великих покупців.
ISO 14001:2026 збирає ці зовнішні рамки в одну системну модель EMS — щоб організація мала одну точку відповідальності, а не десяток паралельних звітів.
Ключові зміни — порівняння клауз
Структура High-Level Structure (Annex SL) збережена, тому організації, які вже працюють за ISO 9001, ISO 45001 чи ISO 50001, не побачать радикальної перебудови. Зміни — точкові, але глибокі. Найважливіші — у наступній таблиці.
| Клауза | Що було (2015) | Що стало (2026) | Що зробити компанії |
|---|---|---|---|
| 4.1 Контекст організації | Загальні зовнішні і внутрішні фактори | Climate change як explicit consideration; додані біорізноманіття, стан екосистем, забруднення, доступність природних ресурсів | Переглянути реєстр контексту, додати кліматичні та біорізноманіттєві фактори |
| 4.2 Зацікавлені сторони | Базова ідентифікація | Очікування під climate-related risks | Додати у реєстр кліматичних стейкхолдерів — банки, страховиків, регуляторів |
| 5.1 Лідерство | Зобовʼязання вищого керівництва | Розширено на all relevant roles, у тому числі non-management positions | Каскадувати відповідальність, оновити посадові інструкції |
| 6.1.4 Ризики і можливості (нова деталізація) | Risk/opportunity у цілому | Аспекти відокремлено від бізнес-ризиків; вимога оцінювати можливості — climate adaptation, circular economy | Розділити реєстри: окремо аспекти, окремо ризики; додати оцінку можливостей |
| 6.3 Планування і керування змінами (нова) | — | Обовʼязкова структурована процедура EMS change management | Створити формальну процедуру з оцінкою впливу до запуску змін |
| 8.1 Operational planning | Контроль outsourced процесів | Externally provided processes, products and services — ширше формулювання | Переробити процедури роботи з постачальниками і outsourcing-партнерами |
| 8.2 Готовність до надзвичайних ситуацій | «Reasonably foreseeable» сценарії | All potential — ширший спектр сценаріїв | Розширити план реагування на менш імовірні події |
| 9.2.2 Внутрішні аудити | Audit scope і criteria | Додано clear audit objectives | Перенавчити внутрішніх аудиторів, оновити шаблони audit plans |
Строки релізу та переходу
Ключові дати:
- 5 січня 2026 — оголошено FDIS (Final Draft International Standard), технічний контент зафіксовано;
- 21 квітня 2026 — публікація стандарту ISO 14001:2026;
- Травень 2029 — кінцевий термін переходу: ISO 14001:2015 сертифікати після цієї дати втрачають чинність.
36-місячне перехідне вікно — стандартна практика IAF для основних редакцій ISO. Окремий документ IAF MD (Mandatory Document) з детальними правилами transition-аудитів очікується протягом найближчих місяців і зафіксує, як саме CB мають проводити Stage 1 та Stage 2 під нову редакцію.
Для бізнесу важлива реальна дата на календарі: до квітня 2028 року треба пройти transition-аудит з вашим CB і отримати оновлений сертифікат. Чекати квітня 2029 ризиковано — і органи з сертифікації, і консультанти будуть завантажені під зав'язку.
ISO 14001:2026 у контексті інших змін
Стандарт виходить у момент, коли регуляторна і ринкова рамка ESG змінюється чи не щомісяця. Ось як ISO 14001:2026 узгоджується з іншими подіями першого півріччя 2026 року:
- CSRD + Omnibus I. Директива (EU) 2026/470, що набула чинності 18 березня 2026, звузила scope CSRD до компаній з понад 1 000 співробітників і €450 млн обороту. Більшість українських постачальників великих ЄС-клієнтів виходять з-під прямого CSRD — але buyer-mandated reporting лишається. ISO 14001:2026 стає основним «голосом ESG» для mid-sized виробника.
- CBAM definitive period. Український експорт сталі вже відчув удар — $60–90 на тонну надбавки скасували близько 300 000 тонн замовлень у Q1 2026. ISO 14001:2026 + ISO 50001 + GHG accounting — базовий стек для CBAM-аудитів.
- GHG Protocol Scope 3 — 95 %-rule. Phase 1 Progress Update від 31 березня 2026 зафіксував: мінімум 95 % обовʼязкових Scope 3 emissions має звітуватися через primary supplier-specific дані. Це безпосередньо корелює з lifecycle perspective ISO 14001:2026 — supplier emissions тепер не опціональний компонент аналізу аспектів.
- ESRS E1 (climate). Європейські стандарти звітності зі сталого розвитку очікують від компаній даних про переходовий план до низьковуглецевої економіки. Клаузули 4.1, 6.1.4 і 6.3 ISO 14001:2026 мапяться на ESRS E1 майже сім-в-сім — це означає, що один аналіз контексту може живити обидва процеси.
Для українських експортерів це окрема перевага: один проєкт переходу на ISO 14001:2026 закриває 60–70 % питань, які покупці з ЄС задаватимуть у supplier questionnaires протягом 2026–2027 років.
18-місячний план переходу для українського виробника
Реалістичний графік переходу для організації середнього розміру (50–500 співробітників) — 18 місяців від першої зустрічі до Stage 2 transition-аудиту. Якщо EMS у вас зріла, можна пройти швидше; якщо це перша сертифікація — закладайте на 2–3 місяці більше.
Фаза 1 (Q3 2026): gap-аналіз — 8–10 тижнів
- Замовити gap-аудит готовності до ISO 14001:2026 — або у вашого CB, або у незалежного консультанта.
- Ідентифікувати клаузули, які потребують значної переробки документації (зазвичай це 4.1, 6.1.4, 6.3, 8.1).
- Прийняти стратегічне рішення: revision-style transition (зміна існуючого EMS) чи parallel system (паралельна побудова нового з міграцією).
Фаза 2 (Q4 2026 – Q1 2027): редизайн EMS — 16–20 тижнів
- Переробити аналіз контексту з кліматом і біорізноманіттям; підключити стейкхолдер-картування під нові expectations.
- Розробити процедуру керування змінами (clause 6.3) — формальна оцінка впливу перед запуском будь-якої зміни в EMS.
- Оновити реєстр екологічних аспектів з lifecycle perspective: від постачальника до утилізації.
- Інтегрувати з ISO 50001, якщо стандарт уже впроваджено; оцінити, чи мати сенс додати ISO 50001 паралельно з переходом — для компаній з високим енергоспоживанням це часто економічно виправдано.
Фаза 3 (Q2–Q3 2027): навчання і внутрішній аудит — 8–10 тижнів
- Навчити внутрішніх аудиторів за новими критеріями (clear audit objectives, climate evidence, biodiversity assessment).
- Провести pilot internal audit — у вузькому scope, щоб виявити документаційні прогалини без зриву основного виробництва.
- Management review за оновленими input/output — з фокусом на кліматичні і ресурсні KPI.
Фаза 4 (Q4 2027 – Q1 2028): transition-аудит з CB — 6–10 тижнів
- Узгодити з CB transition pathway — combined (під час планового re-certification audit) чи окремий transition-аудит.
- Stage 1 (документаційний) і Stage 2 (on-site).
- Отримати оновлений сертифікат ISO 14001:2026.
Цей графік дає запас 12 місяців до травня 2029. Якщо стартуєте у 2027 — запасу вже не лишиться.
Хто найбільше відчує зміни
Не всі сектори переживуть перехід однаково. Найбільший обсяг змін — там, де перетинаються енергоємність, складний supply chain і прямий регуляторний тиск з ЄС.
- Металургія, цемент, добрива. CBAM зробив ISO 14001 + ISO 50001 + GHG accounting частиною контракту з європейським покупцем. Lifecycle perspective тепер прямо охоплює supplier emissions — а це означає необхідність зібрати primary дані по постачальниках сировини.
- Агросектор. Біорізноманіттєві аспекти і lifecycle perspective лягають на supply chain від насіння до виходу на полицю. ESG-вимоги великих рітейлерів (Tesco, REWE, Carrefour) каскадуються вниз через закупівельні вимоги — ISO 14001:2026 стає інструментом захисту контракту.
- Харчова промисловість. Інтеграція з FSSC 22000 і ISO 22000 робить EMS частиною харчової безпеки: нові climate-аспекти ISO 14001 узгоджуються з FSSC 22000 v7 climate-clause (через ISO 22000:2018/Amd 1:2024).
- IT і дата-центри. Енергоспоживання і e-waste отримали нову вагу — раніше IT-компанії часто розглядали ISO 14001 як «формальність для тендерів». У 2026 — це інструмент комунікації з buyers, які запитують Scope 1/2/3 для своїх постачальників.
- Малий і середній бізнес. Omnibus I зняв прямий тиск CSRD, але великі покупці передаватимуть вимоги через закупівельні opitnyky. Voluntary VSME-style disclosure pack + ISO 14001:2026 — мінімальний пакет, щоб не втратити ЄС-контракти у 2027–2028 роках.
Як може допомогти Ekontrol
Ми супроводжуємо проєкти переходу на нові редакції стандартів з 2018 року — від першої редакції ISO 45001 до FSSC 22000 v6. Для ISO 14001:2026 ми пропонуємо чотири окремі формати співпраці:
- Діагностичний аудит — 2–3 тижні, gap-звіт з пріоритезованим списком документів і процесів, які потребують переробки. Підходить, щоб прийняти рішення «робити самим чи з консультантом».
- Впровадження під ключ — повний цикл редизайну EMS під ISO 14001:2026, від аналізу контексту і реєстру аспектів до підготовки до Stage 2 аудиту.
- Підтримка аудиту — допомога на самому transition-аудиті: робота з аудитором CB, відповіді на запити, закриття nonconformities.
- Річна підтримка — supervision-аудити, оновлення документації під IAF MD-документи, навчання нових співробітників протягом перехідного періоду.
Для компаній, які розглядають сертифікацію ISO 14001 уперше — рекомендуємо одразу будувати EMS під редакцію 2026 року, а не починати на 2015 з наступним переходом за рік. Наша база знань про систему екологічного менеджменту і український кейс ISO 14001 для сталих міст — точка старту для розуміння, як стандарт працює у реальному контексті.
Якщо ви не визначилися, чи варто паралельно впроваджувати ISO 50001 для енергоменеджменту — у нашому гіді з енергоменеджменту ми розписали логіку, коли два стандарти краще запускати разом. Для огляду решти змін на ринку сертифікацій — наш актуальний огляд ринку 2026.
Джерела
- ISO News, «ISO 14001:2026 published» — iso.org/news/2026/04/iso-14001-2026-published
- ISO Standard product page — iso.org/standard/14001
- BSI Group, «ISO 14001 key changes and guidance» — bsigroup.com
- DQS Global, «ISO 14001:2026 Transition Guide» — dqsglobal.com
- SGS, «ISO 14001:2026 Key Updates and Transition Guidance» — sgs.com
- IAF, International Accreditation Forum — iaf.nu
Плануєте перехід на ISO 14001:2026? Зверніться до консультантів Ekontrol — складемо персональний план переходу для вашого бізнесу.


